CPTDB Wiki Moderator, Editor, Administrators
20,362
edits
No edit summary |
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 30: | Line 30: | ||
|Up to 1100 lb-ft @ 1000 rpm | |Up to 1100 lb-ft @ 1000 rpm | ||
|EPA 2017 | |EPA 2017 | ||
|- align="center" | |||
|L9 280 (2021) | |||
|280 hp | |||
|1900 RPM | |||
|925 lb-ft (1254) @ 1200 Nm | |||
|EPA 2021 | |||
|- align="center" | |||
|L9 350 (2021) | |||
|350 hp | |||
|1900 RPM | |||
|1150 (1559) @ 1200 | |||
|EPA 2021 | |||
|} | |} | ||