Editor, Users
13,276
edits
Jeffrey Ngai (talk | contribs) |
Jeffrey Ngai (talk | contribs) m (→Station Layout) |
||
Line 79: | Line 79: | ||
---- | ---- | ||
|- | |- | ||
| vertical-align:top;" rowspan= | | style = "width:50px;vertical-align:top;" rowspan=5|'''T''' | ||
|- | |||
| style = "border-top:solid 2px black;border-right:solid 2px black;border-left:solid 2px black;border-bottom:solid 2px black;text-align:center;" colspan=2|<small>Side platform, doors will open on the right</small><br>[[Image:Canada Line Logo and Symbol-a.png|128px|link=SkyTrain Canada Line]] | | style = "border-top:solid 2px black;border-right:solid 2px black;border-left:solid 2px black;border-bottom:solid 2px black;text-align:center;" colspan=2|<small>Side platform, doors will open on the right</small><br>[[Image:Canada Line Logo and Symbol-a.png|128px|link=SkyTrain Canada Line]] | ||
|- | |- | ||
| style = "border-bottom:solid 1px gray;" | '''Inbound''' | | style = "border-bottom:solid 1px gray;"|'''Inbound''' | ||
| style= "border-bottom:solid 1px gray;" | ← [[SkyTrain Canada Line|Canada Line]] towards [[TransLink SkyTrain Waterfront Station|Waterfront]] <small>([[TransLink SkyTrain Olympic Village Station|Olympic Village]])</small> | | style = "border-bottom:solid 1px gray;"|← [[SkyTrain Canada Line|Canada Line]] towards [[TransLink SkyTrain Waterfront Station|Waterfront]] <small>([[TransLink SkyTrain Olympic Village Station|Olympic Village]])</small> | ||
|- | |- | ||
| '''Outbound''' | |'''Outbound''' | ||
|[[SkyTrain Canada Line|Canada Line]] towards [[TransLink SkyTrain YVR-Airport Station|YVR–Airport]] <small>([[TransLink SkyTrain King Edward Station|King Edward]])</small> →<br>[[SkyTrain Canada Line|Canada Line]] towards [[TransLink SkyTrain Richmond-Brighouse Station|Richmond–Brighouse]] <small>([[TransLink SkyTrain King Edward Station|King Edward]])</small> → | |[[SkyTrain Canada Line|Canada Line]] towards [[TransLink SkyTrain YVR-Airport Station|YVR–Airport]] <small>([[TransLink SkyTrain King Edward Station|King Edward]])</small> →<br>[[SkyTrain Canada Line|Canada Line]] towards [[TransLink SkyTrain Richmond-Brighouse Station|Richmond–Brighouse]] <small>([[TransLink SkyTrain King Edward Station|King Edward]])</small> → | ||
|- | |- | ||
| style = "border-top:solid 2px black;border-right:solid 2px black;border-left:solid 2px black;border-bottom:solid 2px black;text-align:center;" colspan=2|[[Image:Canada Line Logo and Symbol-a.png|128px|link=SkyTrain Canada Line]]<br><small>Side platform, doors will open on the right</small> | | style = "border-top:solid 2px black;border-right:solid 2px black;border-left:solid 2px black;border-bottom:solid 2px black;text-align:center;" colspan=2|[[Image:Canada Line Logo and Symbol-a.png|128px|link=SkyTrain Canada Line]]<br><small>Side platform, doors will open on the right</small> | ||
|- | |- |