Editor, Administrators
117,351
edits
(→All-Time Roster: Added photos of 38904 & 39401) |
No edit summary |
||
Line 9: | Line 9: | ||
!Transmission | !Transmission | ||
!Notes | !Notes | ||
|- align="center" | |||
|197 | |||
| | |||
|? | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|198 | |||
| | |||
|? | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|199 | |||
| | |||
|? | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|602 | |||
| | |||
|? | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|702 | |||
| | |||
|? | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|801 | |||
| | |||
|? | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|3342 | |||
| | |||
|? | |||
|[[GMC]] | |||
|[[Old Look]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|3351 | |||
| | |||
|? | |||
|[[GMC]] | |||
|[[Old Look]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|5801-? | |5801-? | ||
Line 36: | Line 108: | ||
| | | | ||
|Ex Short Line 5921-5926. | |Ex Short Line 5921-5926. | ||
|- align="center" | |||
|6030 | |||
| | |||
|1960 | |||
|[[GMC]] | |||
|[[New Look]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|6036 | |||
| | |||
|1960 | |||
|[[GMC]] | |||
|[[New Look]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|6121-6126 | |6121-6126 | ||
Line 54: | Line 144: | ||
| | | | ||
|Ex Short Line 6301-6305. | |Ex Short Line 6301-6305. | ||
|- align="center" | |||
|6307 | |||
| | |||
|1963 | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|6321-6325 | |6321-6325 | ||
Line 63: | Line 162: | ||
| | | | ||
|Ex Short Line 6321-6325. | |Ex Short Line 6321-6325. | ||
|- align="center" | |||
|6402 | |||
| | |||
|1964 | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|6404 | |||
| | |||
|1964 | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|6501-6507 | |6501-6507 | ||
Line 81: | Line 198: | ||
| | | | ||
|Ex Short Line 6521-6531. | |Ex Short Line 6521-6531. | ||
|- align="center" | |||
|6614 | |||
| | |||
|1966 | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|6621-6624 | |6621-6624 | ||
Line 144: | Line 270: | ||
| | | | ||
|Ex Short Line 6901-6906. | |Ex Short Line 6901-6906. | ||
|- align="center" | |||
|6910 | |||
| | |||
|1969 | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|7001-7007 | |7001-7007 | ||
Line 150: | Line 285: | ||
|[[GMC]] | |[[GMC]] | ||
|[[General Motors PD-4905|PD-4905]] | |[[General Motors PD-4905|PD-4905]] | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|7009 | |||
| | |||
|1970 | |||
|[[GMC]] | |||
|PD-? | |||
| | | | ||
| | | | ||
Line 167: | Line 311: | ||
|1972 | |1972 | ||
|[[GMC]] | |[[GMC]] | ||
|[[General Motors | |[[General Motors P8M-4905A|P8M4905A]] | ||
| | | | ||
| | | | ||
Line 176: | Line 320: | ||
|1975 | |1975 | ||
|[[GMC]] | |[[GMC]] | ||
|[[General Motors P8M4905A| | |[[General Motors P8M-4905A|P8M4905A]] | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|7702 | |||
| | |||
|1977 | |||
|[[MCI]] | |||
|[[Motor Coach Industries MC-8|MC-8]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|7706 | |||
| | |||
|1977 | |||
|[[MCI]] | |||
|[[Motor Coach Industries MC-8|MC-8]] | |||
| | | | ||
| | | | ||
Line 184: | Line 346: | ||
| | | | ||
|1979 | |1979 | ||
|[[MCI]] | |||
|[[Motor Coach Industries MC-9|MC-9]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|8203 | |||
| | |||
|1982 | |||
|[[MCI]] | |[[MCI]] | ||
|[[Motor Coach Industries MC-9|MC-9]] | |[[Motor Coach Industries MC-9|MC-9]] | ||
Line 203: | Line 374: | ||
|1986 | |1986 | ||
|[[MCI]] | |[[MCI]] | ||
|[[Motor Coach Industries | |[[Motor Coach Industries 102-A2|102A2]] | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|8703-8704 | |||
| | |||
|1987 | |||
|[[MCI]] | |||
|[[Motor Coach Industries 102-A2|102A2]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|8708 | |||
| | |||
|1987 | |||
|[[MCI]] | |||
|[[Motor Coach Industries 102-A2|102A2]] | |||
| | | | ||
| | | | ||
Line 221: | Line 410: | ||
|2001 | |2001 | ||
|[[MCI]] | |[[MCI]] | ||
|[[Motor Coach Industries | |[[Motor Coach Industries J4500|J4500]] | ||
| | | | ||
| | | | ||
Line 230: | Line 419: | ||
|1989 | |1989 | ||
|[[MCI]] | |[[MCI]] | ||
|[[Motor Coach Industries | |[[Motor Coach Industries 102-A2|102-A2]] | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|39101-? | |||
| | |||
|1991 | |||
|[[MCI]] | |||
|[[Motor Coach Industries 102-C3|102-C3]] | |||
| | | | ||
| | | |