Editor
3,336
edits
Line 231: | Line 231: | ||
| align="left"| | | align="left"| | ||
*Transferred to [[Coast Mountain Bus Company|CMBC]]. | *Transferred to [[Coast Mountain Bus Company|CMBC]]. | ||
|- align="center" | |||
|[[Coast Mountain Bus Company S1301-S1320|S1302, S1320]] | |||
|[[File:West Vancouver Municipal Transit S1318-a.jpg|128px]] | |||
|2013–14 | |||
|[[General Motors Corporation|Chevrolet]]/[[ElDorado National|ElDorado]] | |||
|[[Chevrolet/GMC_3500/4500_chassis|G4500]]/[[ElDorado National Aerotech|Aerotech]] | |||
|[[GM]] [[General Motors Vortec|Vortec V8 6.0L]] gasoline | |||
|[[GM]] 6L90-E with Telma retarder | |||
|[[Luminator]] [[Luminator Horizon|Horizon]] | |||
|Yes | |||
| align="left"| | |||
|} | |} | ||