Editor
11,003
edits
Line 611: | Line 611: | ||
| | | | ||
*Ex-Vancouver 3835. | *Ex-Vancouver 3835. | ||
|- align="center" | |||
|[[West Vancouver Municipal Transit 91-93|91-93]] | |||
| | |||
|1969 | |||
|[[GMDD]] | |||
|[[General Motors T6H-5306|T6H-5306]] | |||
|[[Detroit Diesel]] [[Detroit Diesel Series 71|6V71N]] | |||
|[[Allison]] [[Allison V Series|VH9]] | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|[[West Vancouver Municipal Transit 94|94]] | |||
| | |||
|1967 | |||
|[[GMDD]] | |||
|[[General Motors TDH-5304|TDH-5304]] | |||
|[[Detroit Diesel]] [[Detroit Diesel Series 71|6V71N]] | |||
|[[Allison]] [[Allison V Series|VH9]] | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|[[West Vancouver Municipal Transit 95|95]] | |||
| | |||
|1974 | |||
|[[GMDD]] | |||
|[[General Motors T6H-5308N|T6H-5308N]] | |||
|[[Detroit Diesel]] [[Detroit Diesel Series 71|6V71N]] | |||
|[[Allison]] [[Allison V Series|VH9]] | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|[[West Vancouver Municipal Transit 96-97|96-97]] | |||
| | |||
|1967 | |||
|[[GMDD]] | |||
|[[General Motors TDH-5304|TDH-5304]] | |||
|[[Detroit Diesel]] [[Detroit Diesel Series 71|6V71N]] | |||
|[[Allison]] [[Allison V Series|VH9]] | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|[[West Vancouver Municipal Transit 98-99|98-99]] | |||
| | |||
|1968 | |||
|[[GMDD]] | |||
|[[General Motors TDH-5304|TDH-5304]] | |||
|[[Detroit Diesel]] [[Detroit Diesel Series 71|6V71N]] | |||
|[[Allison]] [[Allison V Series|VH9]] | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|[[West Vancouver Municipal Transit 207|207]] | |[[West Vancouver Municipal Transit 207|207]] |