Editor
437
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 265: | Line 265: | ||
|[[Orion Bus Industries|OBI]] | |[[Orion Bus Industries|OBI]] | ||
|[[Orion Bus Industries 'Orion V'|05.501]] | |[[Orion Bus Industries 'Orion V'|05.501]] | ||
|[[Image:Washington Metropolitan Area Transit Authority Old paint-a.png|128px]] | |[[Image:Washington Metropolitan Area Transit Authority Old paint-a.png|128px]] | ||
|[[Detroit Diesel]] [[Detroit Diesel Series 50|S50]] | |[[Detroit Diesel]] [[Detroit Diesel Series 50|S50]] | ||
Line 541: | Line 531: | ||
|25 units | |25 units | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| | |[[Washington Metropolitan Area Transit Authority 7153-7167|7153-7167]] | ||
| | | | ||
|2012 | |2012 | ||
Line 549: | Line 539: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
Line 945: | Line 935: | ||
* Retired May 2011 | * Retired May 2011 | ||
* Originally had [[ZF Ecomat|ZF Ecomat 5HP-600]] Transmission. | * Originally had [[ZF Ecomat|ZF Ecomat 5HP-600]] Transmission. | ||
|- align="center" | |||
|[[Washington Metropolitan Area Transit Authority 2000-2099|2000-2099]] | |||
|[[Image:Washington Metropolitan Area Transit Authority 2049-a.JPG|128px]] | |||
|2000 | |||
|[[Orion Bus Industries|OBI]] | |||
|[[Orion Bus Industries 'Orion VI'|06.501]] | |||
|[[Image:Washington Metropolitan Area Transit Authority Old paint-a.png|128px]] | |||
|[[Detroit Diesel]] [[Detroit Diesel Series 50|S50]] | |||
|[[Allison]] [[Allison Bus Series|B400R]] | |||
|Retired suddenly April 2012 after a series of fire's. | |||
|} | |} | ||