Editor
437
edits
Line 505: | Line 505: | ||
*7091-7100 in blue livery. | *7091-7100 in blue livery. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|[[Washington Metropolitan Area Transit Authority 7001- | |[[Washington Metropolitan Area Transit Authority 7001-7152|7101-7152]] | ||
|[[Image:Washington Metropolitan Area Transit Authority 7115-a.jpg|128px]] | |[[Image:Washington Metropolitan Area Transit Authority 7115-a.jpg|128px]] | ||
|2011 | |2011 | ||
Line 534: | Line 534: | ||
|[[Allison]] [[Allison Bus Series|B400R]] | |[[Allison]] [[Allison Bus Series|B400R]] | ||
|25 units | |25 units | ||
|- align="center" | |||
|[[Washington Metropolitan Area Transit Authority TBD|TBD]] | |||
| | |||
|2012 | |||
|[[New Flyer Industries|NFI]] | |||
|[[New Flyer Industries XDE40|XDE40]] | |||
|[[Image:Washington Metropolitan Area Transit Authority Local-b.png|128px]] | |||
|[[Cummins]] [[Cummins ISB|ISB6.7]] | |||
|[[BAE Systems HybriDrive]]<br> hybrid system | |||
|15 Units | |||
|} | |} | ||