Editor, Users
8,309
edits
NewFlyerD40 (talk | contribs) No edit summary |
NewFlyerD40 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 46: | Line 46: | ||
{| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" | {| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''Major Stop''' | |||
|'''Branches''' | |||
|'''Notes''' | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Toronto Transit Commission Don Mills Station|Don Mills Station]]''' | |||
|'''[[Toronto Transit Commission | |||
| 10 | | 10 | ||
| | | | ||
|- align="center" | |||
|- align=center | |'''Don Mills Rd. @ Van Horne Ave.''' | ||
|''' | |||
| 10 | | 10 | ||
| | | | ||
|- align="center" | |||
|'''Van Horne Ave. @ Victoria Park Ave.''' | |||
| 10 | |||
| | | | ||
|- align=center | |- align="center" | ||
|''' | |'''Pleasant View Dr. @ Brian Dr.''' | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | | ||
|} | |||
===Historical Service=== | |||
{| border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" | |||
|- align="center" | |||
|rowspan=2|'''Major Stop''' | |||
|'''Branches''' | |||
|rowspan=2|'''Notes''' | |||
|- align="center" | |||
| {{abbr|10|1989-2002}} | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Toronto Transit Commission Sheppard-Yonge Station|Sheppard-Yonge Station]]''' | |||
| 10 | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|'''Sheppard Ave. East @ Willowdale Ave.''' | |||
| 10 | |||
| | | | ||
|- align=center | |- align="center" | ||
|'''Sheppard Ave. | |'''Sheppard Ave. East @ Bayview Ave.''' | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | | ||
|- align="center" | |||
|- align=center | |'''Sheppard Ave. East @ Leslie St.''' | ||
|'''Sheppard Ave. | |||
| 10 | | 10 | ||
| | | | ||
|- align="center" | |||
|- align=center | |'''Sheppard Ave. East @ Don Mills Rd.''' | ||
|''' | |||
| 10 | | 10 | ||
| | | | ||
|- align=center | |- align="center" | ||
|'''Don Mills Rd. @ Van Horne Ave.''' | |'''Don Mills Rd. @ Van Horne Ave.''' | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | | ||
|- align=center | |- align="center" | ||
|'''Van Horne Ave. @ Victoria Park Ave.''' | |'''Van Horne Ave. @ Victoria Park Ave.''' | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | | ||
|- align=center | |- align="center" | ||
|''' | |'''Pleasant View Dr. @ Brian Dr.''' | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | |