Editor
725
edits
No edit summary |
m (→Current Roster: Update fleet numbers/details) |
||
Line 152: | Line 152: | ||
!Notes | !Notes | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 601-618| | |[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 202-203|202-203]] | ||
| | |||
|2009 | |||
|[[ElDorado National|ElDorado]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|14 | |||
|cutaway | |||
|- align="center" | |||
|[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 204-206|204-206]] | |||
| | |||
|2011 | |||
|[[ARBOC Specialty Vehicles|ARBOC]] | |||
|[[Arboc Spirit of Mobility|Spirit of Mobility]] | |||
| | |||
| | |||
|20 | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 601|601]] | |||
| | |||
|2001 | |||
|[[Gillig]] | |||
|[[Gillig Low Floor|Low Floor 35']] [[Gillig|(G27B102N4)]] | |||
|[[Cummins]] [[Cummins ISL|ISL]] | |||
|[[Allison Transmission|Allison]] [[Allison Bus Series|B400R]] | |||
|32 | |||
| | |||
|- align="center" | |||
|[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 602-618|602-618]] | |||
|[[Image:St. Cloud Metropolitan Transit Commission (Metro Bus) 610-a.jpg|110px]] | |[[Image:St. Cloud Metropolitan Transit Commission (Metro Bus) 610-a.jpg|110px]] | ||
|2002 | |2002 | ||
|[[Gillig]] | |[[Gillig]] | ||
|[[Gillig Low Floor|Low Floor 35']] [[Gillig|( | |[[Gillig Low Floor|Low Floor 35']] [[Gillig|(G27B102N4)]] | ||
|[[ | |[[Cummins]] [[Cummins ISL|ISL]] | ||
|[[Allison Transmission|Allison]] [[Allison Bus Series|B400R]] | |[[Allison Transmission|Allison]] [[Allison Bus Series|B400R]] | ||
|32 | |32 | ||
Line 166: | Line 196: | ||
|2003 | |2003 | ||
|[[Gillig]] | |[[Gillig]] | ||
|[[Gillig Low Floor|Low Floor 35']] [[Gillig|( | |[[Gillig Low Floor|Low Floor 35']] [[Gillig|(G27B102N4)]] | ||
|[[ | |[[Cummins]] [[Cummins ISL|ISL]] | ||
|[[Allison Transmission|Allison]] [[Allison Bus Series|B400R]] | |[[Allison Transmission|Allison]] [[Allison Bus Series|B400R]] | ||
|32 | |32 | ||
Line 184: | Line 214: | ||
|[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 704-706|704-706]] | |[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 704-706|704-706]] | ||
| | | | ||
| | |2006 | ||
|[[New Flyer]] | |[[New Flyer]] | ||
|[[New Flyer Industries D35LF|D35LF]] | |[[New Flyer Industries D35LF|D35LF]] | ||
Line 191: | Line 221: | ||
|30 | |30 | ||
| | | | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 707-710|707-710]] | |[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 707-710|707-710]] | ||
Line 203: | Line 232: | ||
| | | | ||
*[[New Flyer Industries Frameless Windows|Frameless windows]] | *[[New Flyer Industries Frameless Windows|Frameless windows]] | ||
|- align="center" | |||
|[[St. Cloud Metropolitan Transit Commission 1936|1936]] | |||
| | |||
|2005 | |||
|[[Optima Bus|Optima]] | |||
|[[Optima Bus Corporation American Heritage Streetcar|AHS]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
*Used for the [http://www.summertimebygeorge.com/parking-trolley/ Summertime by George event shuttle] | |||
|} | |} | ||