Editor, Administrators
30,619
edits
Stalwart23 (talk | contribs) m (→Details: corrected the serial numbers and the check digits in the vins) |
Articulated (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 21: | Line 21: | ||
!Thumbnail | !Thumbnail | ||
!Date | !Date | ||
!VIN | ![[Vehicle Identification Number|VIN]] | ||
!License plate | !License plate | ||
!Paint | !Paint | ||
!Bike rack | !Bike rack | ||
!Status/Disposal | |||
!Notes | !Notes | ||
|- align="center" | |- align="center" id="2420" | ||
|2420 | |2420 | ||
|[[Image:GO Transit 2420-a.jpg|128px]] | |[[Image:GO Transit 2420-a.jpg|128px]] | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA39P059027 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059027|1M8PDMEA39P059027]] | ||
|BN9 301 | |BN9 301 | ||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2421" | |||
|2421 | |2421 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA59P059028 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059028|1M8PDMEA59P059028]] | ||
|BN9 302 | |797 7BH | ||
---- | |||
(prev. BN9 302) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2422" | |||
|2422 | |2422 | ||
|[[Image: GO Transit 2422-a.jpg|128px]] | |[[Image: GO Transit 2422-a.jpg|128px]] | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA79P059029 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059029|1M8PDMEA79P059029]] | ||
|BN9 303 | |BN9 303 | ||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2423" | |||
|2423 | |2423 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA39P059030 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059030|1M8PDMEA39P059030]] | ||
|BN9 304 | |109 7BH | ||
---- | |||
(prev. BN9 304) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2424" | |||
|2424 | |2424 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA59P059031 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059031|1M8PDMEA59P059031]] | ||
|BN9 305 | |BN9 305 | ||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2425" | |||
|2425 | |2425 | ||
|[[Image:GO Transit 2425-a.jpg|128px]] | |[[Image:GO Transit 2425-a.jpg|128px]] | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA79P059032 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059032|1M8PDMEA79P059032]] | ||
|BN9 306 | |979 5BH | ||
---- | |||
(prev. BN9 306) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2426" | |||
|2426 | |2426 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA99P059033 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059033|1M8PDMEA99P059033]] | ||
|BN9 307 | |BN9 307 | ||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2427" | |||
|2427 | |2427 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA09P059034 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059034|1M8PDMEA09P059034]] | ||
|BN9 308 | |BN9 308 | ||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2428" | |||
|2428 | |2428 | ||
|[[Image: GO Transit 2428-a.jpg|128px]] | |[[Image: GO Transit 2428-a.jpg|128px]] | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA29P059035 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059035|1M8PDMEA29P059035]] | ||
|BN9 309 | |BN9 309 | ||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2429" | |||
|2429 | |2429 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA49P059036 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059036|1M8PDMEA49P059036]] | ||
|999 5BF | |999 5BF | ||
---- | |||
(prev. BN9 310) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2430" | |||
|2430 | |2430 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA69P059037 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059037|1M8PDMEA69P059037]] | ||
|BN9 311 | |BN9 311 | ||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2431" | |||
|2431 | |2431 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA89P059038 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059038|1M8PDMEA89P059038]] | ||
|BN9 312 | |797 0BH | ||
---- | |||
(prev. BN9 312) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2432" | |||
|2432 | |2432 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEAX9P059039 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059039|1M8PDMEAX9P059039]] | ||
|BN9 313 | |589 7BF | ||
---- | |||
(prev. BN9 313) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2433" | |||
|2433 | |2433 | ||
|[[Image: GO Transit 2433-a.jpg|128px]] | |[[Image: GO Transit 2433-a.jpg|128px]] | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA69P059040 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059040|1M8PDMEA69P059040]] | ||
|BN9 314 | |106 9BH | ||
---- | |||
(prev. BN9 314) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2434" | |||
|2434 | |2434 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA89P059041 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059041|1M8PDMEA89P059041]] | ||
|BN9 315 | |910 6BF | ||
---- | |||
(prev. BN9 315) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2435" | |||
|2435 | |2435 | ||
|[[Image: GO Transit 2435-a.jpg|128px]] | |[[Image: GO Transit 2435-a.jpg|128px]] | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEAX9P059042 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P049042|1M8PDMEAX9P059042]] | ||
|BN9 316 | |107 0BH | ||
---- | |||
(prev. BN9 316) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2436" | |||
|2436 | |2436 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA19P059043 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059043|1M8PDMEA19P059043]] | ||
|BN9 317 | |904 1BF | ||
---- | |||
(prev. BN9 317) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2437" | |||
|2437 | |2437 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA39P059044 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059044|1M8PDMEA39P059044]] | ||
|BN9 318 | |795 2BH | ||
---- | |||
(prev. BN9 318) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2438" | |||
|2438 | |2438 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA59P059045 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059045|1M8PDMEA59P059045]] | ||
|BN9 319 | |904 8BF | ||
---- | |||
(prev. BN9 319) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|- align="center" | |align="left"| | ||
|- align="center" id="2439" | |||
|2439 | |2439 | ||
| | | | ||
|June 2009 | |June 2009 | ||
|1M8PDMEA79P059046 | |[[Motor Coach Industries D4500CT '9 VINs'#9P059046|1M8PDMEA79P059046]] | ||
|BN9 320 | |110 4BH | ||
---- | |||
(prev. BN9 320) | |||
|[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | |[[Image:GOTransitMCINewLivery.png|60px]] | ||
|[[Image:Check Mark.png|20px]] | |[[Image:Check Mark.png|20px]] | ||
| | |<font color="green">Active</font> | ||
|align="left"| | |||
|} | |} | ||